SPORT / Hokej

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
5.1.2018

Neproměněné šance stály Benátecké s Frýdkem body

BENÁTKY NAD JIZEROU / FRÝDEK-MÍSTEK

Frýdek-Místek prohrál před tímto duelem pětkrát v řadě, a tak toužil šňůru přetrhnout. To se mu nakonec povedlo, avšak vítězství u Jizery to bylo velmi šťastné. Benátečtí vedli, avšak v době, kdy se zápas lámal, nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance, a tak soupeř trestal.

První třetina nabídla svižný hokej s poměrně velkým množstvím střel na obou stranách. Hosty v samém úvodu utkání do mírného tlaku poslala přesilovka po vyloučení domácího Havlína, brankář Stezka musel být často v pozoru a vyznamenal se především v 9. minutě, kdy si ve změti těl našel nebezpečnou střelu Pechance a poté se předvedl i při dorážce Štumpfa. V polovině první třetiny vyrazily Benátky do přečíslení a na útočném výletě se ocitl obránce Husa. Ten dostal ideální pas do jízdy, avšak v rychlosti Danečkovu branku těsně minul. Přesto do vedení šly Benátky, a sice hned z první své přesilovky v utkání. Zdeněk Král vyslal vstříc Danečkovi skrytou střelu a přesná teč Ondřeje Chrtkaznamenala úvodní branku utkání – 1:0.

Mnohem více vzruchu přinesla prostřední část hry. Nejprve po Bartkově střele Kovařčík tečoval těsně mimo, ale pak zažil několik horkých chvil na druhé straně Lukáš Daneček. Po chybné rozehrávce se snažil usměrnit puk za Danečka tečí Hrníčko, pak ještě z vrcholu brankoviště dorážel do odkryté části branky Bělohorský. Obě situace hostující gólman vyřešil a Rysové si mohutně oddychli. Prakticky z protiútoku se zaskvěl i Stezka, když vytrčeným betonem na brankové čáře zamezil Przybylovi ve vyrovnání. Poté však v rozmezí 27. a 29. minuty Benátečtí neproměnili dvě obrovské příležitosti a právě v těchto momentech se lámal pomyslný chléb utkání.

Do samostatného úniku na svého ještě loňského spoluhráče Danečka se vydal Lukáš Jašek, dnes ve službách Středočechů. V rozhodujícím okamžiku ho při forhendovém blafáku neposlechl puk a šikovný útočník tak nedokázal zakončit. Domácí si drbali hlavy i o chvíli později. Hrníčko po Psotově nabídce měl před sebou zcela prázdnou branku, avšak ke štěstí Frýdecko-Místeckých zakončil po ledě trestuhodně těsně vedle! V tu dobu byly Benátky v tlaku a v konečném zúčtování je neproměněné šance velmi mrzely. V závěru druhé části hry pustili rozhodčí sporný zákrok na Havlína ve středu hrací plochy, kdežto Jeníkovo napadení jim neuniklo a hosté v přesilovce trestali gólem do šatny. První šanci ještě Stezka hostům zhatil, při té následné z hole Daniela Štumpfa už ale kapituloval – 1:1.

Třetí část hry začala gestem fair play benáteckého benjamínka Jana Jeníka. V čase 41:01 hlavní sudí Grech posílal na trestnou lavici zkušeného Ctirada Ovčačíka, jenže Jeník zajel za rozhodčím s tím, že v souboji ztratil rovnováhu bez cizího přičinění a rozhodčí tak na to konto trest Ovčačíkovi zrušili! Pěkné gesto Jeníka bylo všemi aktéry odměněno potleskem. Hra se přelévala ze strany na stranu, v průběhu třetí části bez větších šancí. Když už se snad zdálo, že by duel mohl dojít do prodloužení, Severomoravané udeřili. Jakub Matyáš si sjel na Štumpfovu nabídku a trefil přesně místo bez betony jinak výborného Stezky – 1:2. Viditelně otřesení domácí začali hrát vabank a v 59. minutě hosté zápas definitivně rozhodli. Havlín v brejku sekl ujíždějícího Chmielewského a sudí Veselý po menší prodlevě přece jenom nařídil trestné střílení. Aron Chmielewski to provedl skvěle, na jeho rychlý manévr v bezprostřední blízkosti byl Stezka krátký – 1:3. V bojovném utkání tak zvítězil šťastnější, i když střelecky aktivnější celek. Pro Benátky byla porážka až příliš krutá.

OHLASY PO ZÁPASE

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): "Myslím, že zápas byl oboustranně kvalitní. Jsme zklamaní, protože jsme hlavně ve druhé třetině měli hodně brankových příležitostí. Zápas spěl do prodloužení, ale bohužel jsme dostali gól na 2:1 a přišli jsme o šanci bodovat. Je to škoda, mančaft dnes makal a myslím, že jsme si z toho zápasu měli nějaký bod odnést. Bohužel s koncovkou zápasu nemůžeme být vůbec spokojení."

Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): "Samozřejmě jsme rádi, že nám zápas vyšel. Hráli jsme zodpovědný, obětavý hokej od podlahy. Takhle musíme hrát, abychom se z naší mírné krize oklepali. Kluky musím pochválit za bojovnost. Šli jsme do toho, jak se říká, naplno. Přesto jsme měli velké problémy se zakončením, hlavně kvůli výbornému Stezkovi. Myslím si, že oba brankáři podali výborné výkony."

HC Benátky nad Jizerou - HC Frýdek-Místek 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 16. Chrtek (Z. Král, Havlín) – 40. Štumpf (Pechanec, Zahradníček), 56. Matyáš (Štumpf, Kvasnica), 59. Chmielewski (TS)
Rozhodčí: Grech, Veselý - Coubal, Toman
Vyloučení: 5:5 + navíc Král (BEN) 10 min. OT
Využití: 1:1
V oslabení: 0:0
Diváci: 192

HC Benátky nad Jizerou: Stezka (Žajdlík) – Havlín, Husa, Kunst, Jan Bednář, Maier, Mirochnikov, Jandejsek – Jeník, Chrtek, Z. Král – Psota, Bittner, Hrníčko – Jašek, R. Veselý, Bělohorský – Kuťák, Šír, Wiencek

HC Frýdek-Místek: L. Daneček (Strmeň) – Bartko, Zahradníček, Haman, Ovčačík, Matyáš, Piegl, D. Stránský – Kofroň, O. Kovařčík, Chmielewski – Štumpf, Pechanec, J. Kalus – Kvasnica, Bajtek, Christov – Franek, Przybyla, Kafka

Autor / zdroj: Tomáš Nejedlo / hokejbenatky.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Během týdne dva případy loupežného přepadení, kriminalisté pátrají po pachatelích

Berounští kriminalisté řeší dva případy loupežného přepadení, ke kterým došlo během jednoho týdne. V obou případech se obětí staly ženy.

Post

Výstava představuje neznámou berounskou osobnost a zaniklé perníkářské řemeslo.

Autorská výstava historika MČK PhDr. Zdeňka Polanského v berounském muzeu představuje neznámou berounskou osobnost a zaniklé perníkářské řemeslo.

Post

T.B.C. Lucern Králův Dvůr pořádá Vánoční den s florbalem

T.B.C. Lucern Králův Dvůr zve všechny zájemce na Vánoční den s florbalem, který se uskuteční v sobotu 22. prosince ve sportovní hale v Králově Dvoru.

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě