CESTOVÁNÍ / Přírodní krásy

Popis: Snímek zachycuje děti při akci Za tajemstvím trilobitů II, kterou muzeum pořádalo.
Snímek zachycuje děti při akci Za tajemstvím trilobitů II, kterou muzeum pořádalo.
15.8.2018

V berounském muzeu se můžete vydat dávno do minulosti

BEROUN

Vydejte se na jeden den s geologem do dávné minulosti a najděte si svou zkamenělinu. Muzeum Českého krasu v Berouně představuje nový celodenní program s geologem o kamenech i zkamenělinách v muzeu, v geoparku, v jeskyni i na nalezišti zkamenělin. Naposledy se této akce mohou zájemci zúčastnit ve středu 22. srpna.

Muzeum a geopark
S geologem účastníci akce objeví dávnou minulost okolí. Poznají zkameněliny, dotknou se dna dávných moří i vyhaslých sopek.

Koněpruské jeskyně
Po přesunu Koněprus se účastníci projdou po zkamenělém mořském dně a zájemci se mohou i s geologem zúčastnit prohlídky jeskyní.

Sběr zkamenělin v lomu u jeskyní
Po prohlídce jeskyní s geologem účastníci zavítají na bohaté naleziště na zkamenělém tropickém útesu. Každý si zde bude moci najít svou zkamenělinu a odnést si ji domů jako originální připomínku pradávného moře.

Letos se tento program uskuteční už jen jednou, a to ve středu 22. srpna od 9 hodin. Program začíná vždy v 9:00 hodin v pokladně Muzea Českého krasu v Berouně – vstup z Husova náměstí (Husovo náměstí 88). Počet míst na programu je omezený na maximálně 30 až 35 osob, a to především z důvodu zajištění určité úrovně kvality programu v muzeu a v jeskyni.

Na program je třeba se předem přihlásit v pokladně muzea na telefonním čísle 311 624 101.

Vstupné na program (včetně vstupného do muzea): plné 100 Kč, snížené 50 Kč, rodinné (nejvýše dva dospělí a tři děti) 250 Kč.
Cena nezahrnuje vstupné do jeskyní (hradí se samostatně na pokladně jeskyní) ani náklady na dopravu. Začátek v muzeu v Berouně, doprava do Koněprus linkovým autobusem (po dohodě lze i autem).

Více informací najdete na webu www.muzeum-beroun.cz/den-koneprusy

Autor / zdroj: Muzeum Beroun

Doporučujeme

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?

Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Provoz berounských mateřských škol o letních prázdninách

Zajímá vás, jak Jak budou otevřené berounské mateřské školy v červenci a v srpnu? Připravili jsme krátký přehled.

Post

Beroun vypsal architektonickou soutěž na Wagnerovo náměstí

Po mnohaletém úsilí se vedení radnice v Berouně podařilo znovu ustanovit skupinu pro revitalizaci Wagnerova náměstí a vypsat urbanisticko-architektoni

Post

V Berouně začne pravidelná deratizace

Pravidelná jarní deratizace veřejných prostranství, kanálových šachet a silničních se v Berouně uskuteční v termínu od 15. března a potrvá až do 15. k

PARTNEŘI

www.avon-registrace.eu www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA