CESTOVÁNÍ / Přírodní krásy

Popis: Snímek zachycuje děti při akci Za tajemstvím trilobitů II, kterou muzeum pořádalo.
Snímek zachycuje děti při akci Za tajemstvím trilobitů II, kterou muzeum pořádalo.
15.8.2018

V berounském muzeu se můžete vydat dávno do minulosti

BEROUN

Vydejte se na jeden den s geologem do dávné minulosti a najděte si svou zkamenělinu. Muzeum Českého krasu v Berouně představuje nový celodenní program s geologem o kamenech i zkamenělinách v muzeu, v geoparku, v jeskyni i na nalezišti zkamenělin. Naposledy se této akce mohou zájemci zúčastnit ve středu 22. srpna.

Muzeum a geopark
S geologem účastníci akce objeví dávnou minulost okolí. Poznají zkameněliny, dotknou se dna dávných moří i vyhaslých sopek.

Koněpruské jeskyně
Po přesunu Koněprus se účastníci projdou po zkamenělém mořském dně a zájemci se mohou i s geologem zúčastnit prohlídky jeskyní.

Sběr zkamenělin v lomu u jeskyní
Po prohlídce jeskyní s geologem účastníci zavítají na bohaté naleziště na zkamenělém tropickém útesu. Každý si zde bude moci najít svou zkamenělinu a odnést si ji domů jako originální připomínku pradávného moře.

Letos se tento program uskuteční už jen jednou, a to ve středu 22. srpna od 9 hodin. Program začíná vždy v 9:00 hodin v pokladně Muzea Českého krasu v Berouně – vstup z Husova náměstí (Husovo náměstí 88). Počet míst na programu je omezený na maximálně 30 až 35 osob, a to především z důvodu zajištění určité úrovně kvality programu v muzeu a v jeskyni.

Na program je třeba se předem přihlásit v pokladně muzea na telefonním čísle 311 624 101.

Vstupné na program (včetně vstupného do muzea): plné 100 Kč, snížené 50 Kč, rodinné (nejvýše dva dospělí a tři děti) 250 Kč.
Cena nezahrnuje vstupné do jeskyní (hradí se samostatně na pokladně jeskyní) ani náklady na dopravu. Začátek v muzeu v Berouně, doprava do Koněprus linkovým autobusem (po dohodě lze i autem).

Více informací najdete na webu www.muzeum-beroun.cz/den-koneprusy

Autor / zdroj: Muzeum Beroun

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Začněte nový školní rok s bojovým uměním taekwon-do

Největší škola taekwon-do v ČR Ge-Baek Hosin Sool otevírá další školní rok! Přijďte si zacvičit tradiční korejské bojové umění taekwon-do!

Post

Výstava v Žebráku připomíná, jaký byl život za 1. světové války

Každodenní život mužů a žen za 1. světové války. Tak se jmenuje výstava, která přibližuje, jak se v Žebráku žilo při tomto konfliktu. K vidění jsou čá

Post

Výstava Karlštejnský poklad – kultura císařského dvora Karla IV. se těší ohromné oblibě

Výstava Karlštejnský poklad – kultura císařského dvora Karla IV. sklízí u návštěvníků takový úspěch, že se ji organizátoři rozhodli prodloužit. Zájemc

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA