CESTOVÁNÍ / Přírodní krásy

Popis: Snímek zachycuje děti při akci Za tajemstvím trilobitů II, kterou muzeum pořádalo.
Snímek zachycuje děti při akci Za tajemstvím trilobitů II, kterou muzeum pořádalo.
Autor / zdroj: Muzeum Beroun
15.8.2018

V berounském muzeu se můžete vydat dávno do minulosti

BEROUN

Vydejte se na jeden den s geologem do dávné minulosti a najděte si svou zkamenělinu. Muzeum Českého krasu v Berouně představuje nový celodenní program s geologem o kamenech i zkamenělinách v muzeu, v geoparku, v jeskyni i na nalezišti zkamenělin. Naposledy se této akce mohou zájemci zúčastnit ve středu 22. srpna.

Muzeum a geopark
S geologem účastníci akce objeví dávnou minulost okolí. Poznají zkameněliny, dotknou se dna dávných moří i vyhaslých sopek.

Koněpruské jeskyně
Po přesunu Koněprus se účastníci projdou po zkamenělém mořském dně a zájemci se mohou i s geologem zúčastnit prohlídky jeskyní.

Sběr zkamenělin v lomu u jeskyní
Po prohlídce jeskyní s geologem účastníci zavítají na bohaté naleziště na zkamenělém tropickém útesu. Každý si zde bude moci najít svou zkamenělinu a odnést si ji domů jako originální připomínku pradávného moře.

Letos se tento program uskuteční už jen jednou, a to ve středu 22. srpna od 9 hodin. Program začíná vždy v 9:00 hodin v pokladně Muzea Českého krasu v Berouně – vstup z Husova náměstí (Husovo náměstí 88). Počet míst na programu je omezený na maximálně 30 až 35 osob, a to především z důvodu zajištění určité úrovně kvality programu v muzeu a v jeskyni.

Na program je třeba se předem přihlásit v pokladně muzea na telefonním čísle 311 624 101.

Vstupné na program (včetně vstupného do muzea): plné 100 Kč, snížené 50 Kč, rodinné (nejvýše dva dospělí a tři děti) 250 Kč.
Cena nezahrnuje vstupné do jeskyní (hradí se samostatně na pokladně jeskyní) ani náklady na dopravu. Začátek v muzeu v Berouně, doprava do Koněprus linkovým autobusem (po dohodě lze i autem).

Více informací najdete na webu www.muzeum-beroun.cz/den-koneprusy

Autor / zdroj: Muzeum Beroun

DALŠÍ ČLÁNKY

Změny na autobusových linkách v Praze i ve Středočeském kraji

Od 1., resp. 6. ledna 2020 dochází k několika trvalým změnám na autobusových linkách PID v Praze i ve Středočeském kraji.

Kdo se stane nejoblíbenějším fyzikářem a získá titul ČEZ Ámos?

Do již 27. ročníku soutěže Zlatý Ámos mohou školáci přihlašovat své oblíbené učitele ještě do konce letošního kalendářního roku. Platí to i v případě

Vánoční Obchůdky s Albertem pomohou dětem z dětských domovů v Praze a ve Středočeském kraji

Již osmým rokem rozzáří vánoční atmosféru v prodejnách Albert děti z dětských domovů a jejich Obchůdky. Děti připravovaly v posledních týdnech vánoční

DNES SE STALO

HISTORIE27. ledna 1945

byl osvobozen koncentrační tábor v Osvětimi.

VESMÍR27. ledna 1967

během simulovaného odpočítávání vypukl na kosmické lodi Apollo 1 požár, při kterém uhořeli 3 astronauté.

POZVÁNKA OBRAZEM