CESTOVÁNÍ / Přírodní krásy

Popis: Snímek zachycuje děti při akci Za tajemstvím trilobitů II, kterou muzeum pořádalo.
Snímek zachycuje děti při akci Za tajemstvím trilobitů II, kterou muzeum pořádalo.
15.8.2018

V berounském muzeu se můžete vydat dávno do minulosti

BEROUN

Vydejte se na jeden den s geologem do dávné minulosti a najděte si svou zkamenělinu. Muzeum Českého krasu v Berouně představuje nový celodenní program s geologem o kamenech i zkamenělinách v muzeu, v geoparku, v jeskyni i na nalezišti zkamenělin. Naposledy se této akce mohou zájemci zúčastnit ve středu 22. srpna.

Muzeum a geopark
S geologem účastníci akce objeví dávnou minulost okolí. Poznají zkameněliny, dotknou se dna dávných moří i vyhaslých sopek.

Koněpruské jeskyně
Po přesunu Koněprus se účastníci projdou po zkamenělém mořském dně a zájemci se mohou i s geologem zúčastnit prohlídky jeskyní.

Sběr zkamenělin v lomu u jeskyní
Po prohlídce jeskyní s geologem účastníci zavítají na bohaté naleziště na zkamenělém tropickém útesu. Každý si zde bude moci najít svou zkamenělinu a odnést si ji domů jako originální připomínku pradávného moře.

Letos se tento program uskuteční už jen jednou, a to ve středu 22. srpna od 9 hodin. Program začíná vždy v 9:00 hodin v pokladně Muzea Českého krasu v Berouně – vstup z Husova náměstí (Husovo náměstí 88). Počet míst na programu je omezený na maximálně 30 až 35 osob, a to především z důvodu zajištění určité úrovně kvality programu v muzeu a v jeskyni.

Na program je třeba se předem přihlásit v pokladně muzea na telefonním čísle 311 624 101.

Vstupné na program (včetně vstupného do muzea): plné 100 Kč, snížené 50 Kč, rodinné (nejvýše dva dospělí a tři děti) 250 Kč.
Cena nezahrnuje vstupné do jeskyní (hradí se samostatně na pokladně jeskyní) ani náklady na dopravu. Začátek v muzeu v Berouně, doprava do Koněprus linkovým autobusem (po dohodě lze i autem).

Více informací najdete na webu www.muzeum-beroun.cz/den-koneprusy

Autor / zdroj: Muzeum Beroun

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Topíte, topíte a pořád hodně platíte? Už nemusíte!

Zimní počasí se blíží stále rychleji. Díky sychravému počasí jsme již zahájili topnou sezónu. To má za následek samozřejmě větší odběr, elektřiny, ply

Post

Králův Dvůr a Beroun zrušily cestování zdarma v MHD

Ve středu 31. října 2018 končí cestování zdarma městskou hromadnou dopravou na linkách v Králově Dvoře a Berouně.

Post

Na zámku Nižbor si v sobotu připomenou vyspělou keltskou kulturu

Na zámku Nižbor si v sobotu 20. října připomenou vyspělou keltskou kulturu, řemesla i archeologii. Uskuteční se tady slavnost Samhain.

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě