KAM NA VÝLET / Rozhledny a lanovky

Rozhledna Žebrák.
Rozhledna Žebrák nabízí výhled na hrad Točník, Brdy s Plešivcem či vrch Veliz
Rozhledna Žebrák.  
Autor / zdroj foto: rozhlednovymrajem.cz

Rozhledna Žebrák / Točník

Rozhledna Žebrák nabízí výhled na hrad Točník, Brdy s Plešivcem, radarem letového provozu na Písku a meteorologickým radarem na Praze, vrch Veliz a rozhlednu Máminka na Krušné hoře u Hostomic.

Rozhledna Žebrák je mohutná dvacetimetrová válcová věž z druhé poloviny 13. století. V osmdesátých letech dvacátého století byl hrad opraven, věž byla zabezpečena před sesutím a začala být využívána jako rozhledna.

V současnosti nabízí z otevřené plošiny kruhový výhled na hrad Točník, Brdy s Plešivcem, radarem letového provozu na Písku a meteorologickým radarem na Praze, vrch Veliz a rozhlednu Máminka na Krušné hoře u Hostomic.

Cesta k rozhledně
Obec Žebrák leží na staré hlavní silnici z Prahy do Plzně. Na konci náměstí zatočíte doprava a po 1700 metrech dojedete do obce Točník pod stejnojmenným hradem. Hrad Žebrák budete mít před sebou celou dobu na očích. Těsně před Stroupínským potokem zatočíte doleva. Nejprve sjedete po asfaltu a později pak po šotolině dojedete po necelých sto metrech až k dřevěné lávce přes potok, kde sjízdná cesta končí. Dále ke hradu už se musí vystoupat pěšky po kamenité a kořeny prorostlé pěšině dalších sto metrů do strmého svahu.

Suvenýry si můžete koupit v pokladně hradu. Občerstvení v podhradí.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.